مهندسی کامپیوتر - منابع و دورهای آموزشی

رشته مهندسی کامپیوتر یکی از محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی در دنیا است. این رشته با مفهوم طراحی، پیاده‌سازی، تست و تحلیل سامانه‌های کامپیوتری بر اساس دانش ریاضی، علوم کامپیوتر، فیزیک و مهندسی الکترونیکی سر و کار دارد. مهندسان کامپیوتر از برخی مباحثی مانند شبکه‌های کامپیوتری، نرم‌افزارهای کامپیوتری، سیستم عامل‌ها، داده‌کاوی، هوش مصنوعی، گرافیک کامپیوتری و امنیت در سامانه‌های کامپیوتری آگاهی و تخصص دارند.

مهندسان کامپیوتر مسئول ایجاد و توسعه سامانه‌های کامپیوتری در بسیاری از زمینه‌ها هستند. مثال‌هایی از این زمینه‌ها شامل صنایع، بهداشت، ارتباطات، اطلاعات، انرژی، تجارت و فرهنگ هستند. طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای کامپیوتری، ایجاد شبکه‌های کامپیوتری، کنترل کیفیت نرم‌افزار، پایداری سیستم‌های کامپیوتری و امنیت از جمله وظایف مهندسان کامپیوتر هستند.

رشته مهندسی کامپیوتر با رشته‌هایی همچون الکتریک، الکترونیک، مهندسی مکانیک و ریاضیات هم‌کلاسی است. این رشته برای علاقه‌مندان به دنیای کامپیوتر و تکنولوژی، فرصتی عالی برای شروع کار در شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل فراهم می‌کند. همچنین مهندسان کامپیوتر در تمام زمینه‌های مرتبط با سامانه‌های کامپیوتری با کمبود مواجه نمی‌شوند.

دوره ها در حال شروع مهندسی کامپیوتر

خبرها و اطلاعیه ها مهندسی کامپیوتر

کتاب های آموزشی مهندسی کامپیوتر

رتبه های برتر مهندسی کامپیوتر

لیست اساتید مهندسی کامپیوتر

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.