MBA - منابع و دورهای آموزشی

رشته تحصیلی MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است که به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار است. این برنامه درسی برای افرادی طراحی شده‌است که به دو دسته تقسیم می‌شوند: افرادی که از تحصیلات مدیریتی و تجاری تحصیلاتی پایه داشته‌اند و برای پیشرفت حرفه‌ای خود در حوزه‌های مختلف تجاری و مدیریتی، به ارتقاء دانش خود نیازمندند، و دیگرانی که از رشته دیگری فارغ التحصیل هستند و به دنبال کسب دانش و تخصص در زمینه مدیریت هستند.

در رشته MBA، دانشجویان با مفاهیم تخصصی و عملی مدیریت کسب و کار، ارتباطات، بازاریابی، حسابداری و مالی، رهبری و حکمرانی و سایر مسائل مربوط به مدیریت در سطح شرکت‌های بزرگ آشنا می‌شوند. هدف آموزش در این رشته، آموختن چگونگی مدیریت منابع در یک قالب تجاری است.

برنامه درسی این رشته، عموما شامل دروس در زمینه مبانی مدیریت، تحلیل داده‌های تجاری، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، حقوق تجاری، مالی، کارآفرینی، کسب و کارهای الکترونیکی و موضوعات مرتبط با زمینه مدیریت است. 

در این رشته، دانشجویان همچنین با مسائل پیچیده و چالش‌برانگیزی مانند تحول دیجیتالی، پایداری مالی، رفتار سازمانی و سایر مسائل مهم دیگر در حوزه مدیریت و کارآفرینی آشنا می‌شوند.

دوره ها در حال شروع MBA

خبرها و اطلاعیه ها MBA

کتاب های آموزشی MBA

رتبه های برتر MBA

لیست اساتید MBA

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.