کانال ها و گروه های تلگرام نصیر
لطفا مقطع خود را انتخاب کنید

انتخاب رشته در مقطع دکتری

انتخاب رشته در مقطع ارشد

مصاحبه با آقای مهندس بهرام محمدی رتبه2 کنکور IT

  • تاریخ انتشار 1395/04/20
  • تعداد بازدید 3064

با سلام لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در کنکور کارشناسی ارشد چه رتبه ای را کسب نموده اید.
ضمن عرض سلام خدمت شما و همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد بهرام محمدی هستم، موفق شدم در کنکور IT  تجارت الکترونیک رتبه 2 و دذ گرایش شبکه های کیمپوتر و امنیت اطلاعات رتبه 14 را کسب نمایم.

جناب آقای محمدی  برایمان بفرمایید به طور کلی چرا کارشناسی ارشد؟
علاقه داشتم و اینکه به دنبال رسیدن به موقعیت شغلی بهتر.

از چه زمانی هم شروع کردید به درس خواندن برای کنکور ارشد؟
با توجه به اینکه بنده سال قبل کنکور داده بودم از 15 تیر شروع کرده بودم  اما امسال از مهر شروع کردم و با توجه به اینکه سال قبل هم خونده بودم، سرعت درس خواندنم امسال زیاد بود. بهترین زمان برای شروع از اول تابستان است و این درس خوندن باید طوری باشه که هرچه جلوتر میریم مدت درس خوندن بیشتر بشه. به طور مثال خود بنده 2 ماه آخر خیلی بیشتر برای درس خواندن وقت میزاشتم و دروسی رو که ضعیف بودم روتصمیم گرفتم که کلاس شرکت کنم.

نحوه آشنایی شما با موسسه نصیر چگونه بود؟
از طریق دانشگاه خواجه نصیر زیرا تمام خدمات نصیر در دانشگاه خوجه نصیر ارائه میشود که این یه حسنی هست مه سایر موسسات ندارند و من دانشجوی همین دانشگاه بودم و از افرادی که کلاس ها و آزمون های نصیر رو شرکت میکردند سوال کردم و دیدم همشون راضی هستند و اینطور بود که با نصیر آشنا شدم.

چه کلاسهایی شرکت کردید و کیفیت برگزاری کلاسها در چه سطحی بود؟
مهندسی نرم افزار و شبکه های کامپیوتر و ساختمان داده رو شرکت کردم مهندسی نرم افزار که واقعا کمکم کرد در کنکور چون این درس ضریب 4 هم داشت و شاید یکی از دلایلی که رتبه ام خوب شد همین بود که این درس رو خیلی خوب زدم چون هم تو درس خوندنم کلی تاثیر داشت  و هم در روحیه ام خیلی تاثیر مثبت داشت.

آیا به داوطلبان امسال هم شرکت در کلاس رو پیشنهاد می کنید؟
من پیشنهاد می کنم هر داوطلبی هر کلاسی رو فکر می کند ضعیف است کلاس شرکت کند. با توجه به اینکه کلاس های نصیر بر عکس سایر موسسات در دانشگاه و با اساتید به نام برگزار میشه، به داوطلبان توصیه میکنم حتما در این کلاس ها شرکت کنند و این کلاس ها همرا با مشاوره با اساتید کلاس هاست که همین مشاوره ها به من خیلی کمک کرد چون مسیر راه رو برام کامل مشخص میکرد.

برنامه درسی شما در دوره تابستان چگونه بود؟
برای درس خواندن در تابستان 12 هفته وقت داریم، 5/2 هفته 50 درصد اول و 5/2 هفته 25 درصد دوم و یک هفته مرور معکوس، 5/2 هفته 50 درصد دوم و 5/2 هفته 25 درصد سوم و یک هفته مرور معکوس
به غیر از سیستم عامل،ساختمان گسسته و مدیریت و نصفی از شبکه بقیه رو در تابستان خوندم.

به طور میانگین در این ایام روزانه چند ساعت درس می خواندید؟
به طور میانگین روزی 6 ساعت درس میخوندم اما یک ماه آخر رو روزی 9 ساعت هم درس خوندم.

آیا در آن ایام استرس هم داشتید؟
استرس داشتم مخصوصا این که اگر قبول نمیشدم باید میرفتم سربازی و خیلی دوست داشتم اول فوق لیسانسم رو بگیرم بعدا برم سربازی. طوری استرس داشتم که شب کنکور ساعت 3 شب از خواب پریدم و تا صبح معده درد داشتم اما با شروع شدن کنکور همه چی خوب شد.

آیا کنکور آزمایشی شرکت می کردید؟از تاثیر آزمون برایمان بگویید
آزمون آزمایشی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس میشه و این مسئله باعث بالا رفتن امیدم میشد و تاثیر مثبت داشت. با آزمون آزمایشی میشه بفهمیم کجای کاریم مخصوصا زمانی که طراح سوالات اساتید مجربی باشند مثل آزمون های نصیر که توسط اساتید نصیر طراحی میشه.
 
آیا در آن ایام از درس خواندن خسته هم می شدید؟
خسته که میشدم اما با هر بهانه ای از اتاق میزدم بیرون و تلویزیون میدیدم و میوه میخوردم. من از تک بعدی بودن بدم میاد به خاطر همین در دوران درس خوندنم با دوستام بیرون میرفتم و با خانواده مهمانی هم میرفتم اما با برنامه بود.

در ماه پایانی و هفته آخر  چه برنامه ای داشتید ؟
درس خوندنم بیشتر میشد و بیشتر تست میزدم و تست هایی رو که اشکال داشتم رو علامت میزدم و در یه زمان دیگه ای دوباره اون تست رو حل میکردم.

از روز قبل و شب کنکور برایمان تعریف کنید چکار کردید؟
روز قبل از کنکور هم درس میخوندم
شب کنکور استرس داشتم .

از حال و هوای خودتان در سرجلسه کنکور برایمان بگویید
تا قبل از شروع کنکور استرس داشتم اما با شروع کنکور آرامش خوبی داشتم و جام هم خیلی خوب بود.

بعد از جلسه کنکور فکر می کردید چه رتبه ای کسب کنید؟
من که از سر جلسه کنکور بیرون آمدم واقعا فکر می کردم که کنکور رو خوب دادم و به همه دوستانم هم گفتم که کنکور خوب بود و رتبه زیر 20 رو فکر میردم اما زیر 10 رو فکر نمیکردم اما بعد از گفتن درصد هایم به چند نفر، اونا گفتن که یا 1 میشه یا 2

روز اعلان نتایج کنکور کارشناسی ارشد رو برایمان تعریف کنید
اون روز سر کار بودم و با با دوستام قرار بور جمع بشیم دانشگاه و روز سختی بود، یکی از بچه ها لب تاپ اورده بود و رفتیم سایت دانشگاه و یکی یکی رتبه ها رو دیدیم، خدا رو شکر هممون رتبه هامون خوب شد و هممون خوشحال شدیم.

چه توصیه ای برای دوستانتان که امسال داوطلب کنکور کارشناسی ارشد هستند دارید؟
توصیه می کنم هرچه زودتر درس خوندن را شروع کنند و درست درس بخونند چون درست خوندن بهتر از زیاد خوندن و خود من این درست خوندن رو از طریق اساتید نصیر بهش رسیدم و تست زیاد بزنند و نا امید نشن.کلا داوطلب باید محرک داشته باشه و من بهترین محرکی دیدم اساتید نصیر بودن چون واقعا اساتید بنامی بودند.

ضمن تشکر مجدد از حضور شما اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید.
خداوند رو شاکرم به خاطر اینکه تمام چیزهای خوب برایم پیش اومد